Relacja ze zlotu


W dniach 24 – 26.04.2009 r. na terenie Kempingu Graf-Marina nad Zalewem Zembrzyckim w Lublinie odbyło się II Lubelskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2009, zorganizowane przez Karola i Annę Mansz, właścicieli Rider’s Pub’u, pierwszego pub’u motocyklowego w Lublinie. Gościliśmy 950 zlotowiczów oraz 1300 zwiedzających.

Na tym samym terenie odbywał się również Lubelski Moto-Bazar, przyjechało do nas około 45 wystawców. Patronat medialny nad imprezą objęli: Custom, OtoMoto.pl i MotoAllegro.pl, Ścigacz.pl oraz Speed.pl. Serdecznie dziękujemy wszystkim patronom i ich przedstawicielom za udział w naszej imprezie. To dla nas zaszczyt gościć w naszych skromnym progach tak ważnych w świecie motocyklowym przedstawicieli portali i prasy motocyklowej.

Podczas tegorocznego Otwarcia Sezonu koncerty zagrali: Diary od Sorrow, Centralnie Pomarańczowy Zespół, Hangover – jako gwiazda piątkowego wieczoru, a także Starcy, Borkowski Szanty, Pizza Łomot oraz gwiazda naszej imprezy - zespół HETMAN. W sobotni wieczór po wszystkich koncertach miała miejsce NIESPODZIANKA TYLKO DLA DOROSŁYCH uczestników zlotu.

W sobotę o godz. 12.20, w eskorcie Policji, wyruszyła parada motocyklowa, która liczyła ponad 1000 maszyn. Oprócz zlotowiczów do parady dołączyło kilkaset motocyklistów nie będących uczestnikami zlotu.

Tuż po powrocie z parady odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Grupy Ratownictwa i Łączności AmRat, która przez cały czas trwania zlotu czuwała nad zdrowiem i bezpieczeństwem jego uczestników.

W sobotę miały miejsce tak bardzo na zlotach lubiane konkursy, np. wolna jazda motocyklem, zawody Strong Man (siłownie na rękę, trzymanie 50l pustej ale wcale nielekkiej beczki po piwie, rzut silnikiem od SHL-ki), w których można było zdobyć cenne nagrody. Między innymi jedną z nagród stanowił kurs prawa jazdy na motocykl na okaziciela, ufundowany przez OSK KLASA z Lublina, oraz motocykl WSK125, ufundowany przez organizatorów zlotu czyli Rider’s Pub. Wśród sponsorów, którzy ufundowali pozostałe nagrody znaleźli się również: Suzuki – Centrum Motocyklowe „Sokół”, którego właściciel przekazał kupony na naprawę i serwis motocykla, Firma No-Moto, która ufundowała kupon na wykonanie grafiki i okleiny motocyklowej, Steelchoppers, MOTO-GP – salon serwis motocyklowy, acHaD Motor – serwis motocyklowy Harley Dawidson, Moto-Wings, Tarbor, Moto-Rider i Yamacha - Naprawa Motocykli Różnych. Wszyscy ci sponsorzy przekazali ciekawe i wartościowe nagrody w postaci akcesoriów i odzieży motocyklowej. Wybrany został również najstarszy i najmłodszy uczestnik Otwarcia Sezonu, którzy otrzymali upominki i statuetki z piaskowca. Statuetkę otrzymał również zlotowicz, który pokonał najdłuższą trasę na zlot. Karol i Anna Mansz – organizatorzy, we współpracy z przedstawicielami Niezależnego Kwartalnika Motocyklowego Custom, przekazali statuetki za „The Best Moto-Design”.

Jeden z konkursów zorganizowała również grupa motocyklowa Weterani z Lublina, za co bardzo chcemy podziękować. W niedzielę, ostatniego dnia Otwarcia Sezonu, odbył się pokaz freestyle’a motocyklowego w wykonaniu Huberta Delonga „Raptownego”, który to pokaz był zasponsorowany przez portal OtoMoto.pl.

Mamy nadzieję, że uczestnicy naszego zlotu są zadowoleni i usatysfakcjonowani. Dołożyliśmy wszelkich starań, a wręcz robiliśmy cuda, by zapewnić dobrą zabawę naszym gościom. Nie było łatwo, gdyż jest nas dwoje, ale udało się. Widok tak licznie przybyłych do nas motocyklistów, który wywołał łzy wzruszenia, stanowi doskonałe uwieńczenie naszego wielomiesięcznego wysiłku. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Do zobaczenia w przyszłym roku! Życzymy szerokości!

Z motocyklowym pozdrowieniem
Karol i Anna Mansz