II Lubelskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego już za nami


2009.04.28 Anna Jędrasiak

W miniony weekend lubelscy motocykliści po raz drugi otworzyli sezon motocyklowy

Już po raz drugi lubelscy motocykliści przywitali sezon motocyklowy. Tym razem miejscem trzydniowej imprezy był Ośrodek Wypoczynkowy Graf Marina nad Zalewem Zęborzeckim. Słońce i wysoka temperatura spowodowały, że bardzo wielu motocyklistów, nie tylko zresztą z Lublina oraz okolic, postanowiło przyjechać i otworzyć sezon właśnie tutaj 2009.

Już od piątkowego popołudnia motocykliści przyjeżdżali na teren zlotu. Uczestnicy zostali przywitani koncertami i ogniskiem, które przeciągnęły się do późnych godzin. Kulminacyjnym dniem jednak całej imprezy była sobota. To właśnie na ten dzień zaplanowała została parada, która przyciągnęła niemałe tłumy. Przed godziną 12.00 na terenie ośrodka i wokół niego zebrało się ponad 1000 maszyn, które w asyście policji wyjechały na ulice lublina. Nie zabrakło oczywiście gapiów pokazujących sobie palcami bardziej interesujące motocykle oraz frustracji kierowców samochodów, którzy chcąc nie chcąc musieli przepuścić kolumnę jednośladów. Parada na sam koniec nieco się rozjechała, ale w miarę zdobywania doświadczenia ten punkt imprezy na pewno zostanie dopracowany.

Po powrocie motocykliści odstawili swoje jednoślady do parku maszyn i zaczęli biesiadowanie. Impreza rozpoczęła się od bardzo udanego pokazu pierwszej pomocy zorganizowanego przez grupę AmRat. Przedstawienie ważnego tematu na wesoło wielu uczestnikom przypadło do gustu.

Nie mogło zabraknąć również konkursów zlotowych w stylu picia piwa na czas czy siłowania na rękę. Po południu rozpoczęły się koncerty, które skończyły się dopiero w nocy. Podczas występów zespołu Hetman miała miejsce również niespodzianka przeznaczona tylko dla dorosłych uczestników zlotu. Zabawa w dobrej atmosferze, przy rozpalonym ognisku potrwała do wczesnych godzin rannych.

Niedziela rozpoczęła się od mocnego akcentu. Pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklu w wykonaniu niezawodnego Raptownego postawił na nogi wielu zlotowiczów.

Oprócz typowo zlotowych atrakcji na terenie ośrodka wypoczynkowego odbył się także mały Moto Bazar.

Wielkie podziękowania należą się Ani i Karolowi, którzy we dwójkę, poświęcając swój czas i sen zorganizowali tę bardzo udaną imprezę. Fajna atmosfera, niezła organizacja i dobra zabawa, czyli to czego wszyscy oczekiwali. Do zobaczenia za rok!

www.scigacz.pl